Spektakle

NIEPOKÓJ PRZYCHODZI O ZMIERZCHU

● Wrocławski Teatr Pantomimy im. Henryka Tomaszewskiego we Wrocławiu

Czas trwania

90 min.

Bilety

normalne: 150/120/100/80/60/50 zł
ulgowe: 140/110/90/70/50/40 zł

Zdjęcie ze spektaklu NIEPOKÓJ PRZYCHODZI O ZMIERZCHU

Autor: Marieke Lucas Rijneveld

Wizualna opowieść o doświadczeniu straty oraz o jej odkładaniu się w ciele i w wyobraźni; o próbie skonfrontowania się z tragedią, która więzi 10-letnią bohaterkę i jej bliskich w świecie pogrążonym w żałobie; o potrzebie odnalezienia sensu w śmierci. To także historia o dojrzewaniu i o końcu dzieciństwa.
Świat, w którym panuje wieczna zima i przenikający chłód, pełny jest magicznego myślenia, zaklęć i modlitw. Widzimy go oczami małej dziewczynki wchodzącej w czas dorastania. Jest ona zarówno obserwatorką biegu wydarzeń, narratorką, jak i kreatorką fantazji - przechowuje wspomnienie tragedii, mierzy się z poczuciem winy i odpowiedzialności za rodziców, zmaga się z ukłuciami pustki.

TWÓRCY:
Reżyseria: Małgorzata Wdowik
Scenariusz, adaptacja: Robert Bolesto
Współpraca dramaturgiczna: Magdalena Komornicka
Scenografia, reżyseria światła: Aleksandr Prowaliński
Kostiumy: Maja Skrzypek
Muzyka: Agata Zemla
Rzeźby: Jan Baszak
Inspicjentka/pierwsza asystentka reżyserki: Katarzyna Radomska
Drugi asystent reżyserki: Piotr Soroka

OBSADA:
Agnieszka Dziewa, Urszula Kuśnierz (gościnnie), Anna Nabiałkowska, Karolina Paczkowska, Artur Borkowski, Eloy Moreno Gallego, Jan Kochanowski, Jakub Pewiński

 

Przedstawienie znakomite, sensualne, pełne nieoczywistego i mocno zapadającego w pamięć teatru. Chociaż sam tekst jest tu ważny, siłą tego spektaklu jest maksymalne nasycenie słowa świadomym i podświadomym działaniem, układającym się w surrealistyczne często obrazy, na długo pozostające w podświadomości oglądającego [...] Absolutnie każdy powinien go zobaczyć. Dla własnego dobra!".
Tomasz Domagała, Domagalasiekultury.pl

 

Spektakl od 16. roku życia.
Przedstawienie porusza temat śmierci, depresji oraz młodzieńczych zachowań seksualnych.
 

organizator

Logo Teatru Dramatycznego
Logo MKiDNLogo m.st. Warszawy
Warszawskie Spotkania Teatralne realizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Diedzictwa Narodowego