Spektakle

BAJKA NA DOBRANOC

● Akademia Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie

Czas trwania

75 min.

Bilety

normalne: 30 zł
ulgowe: 20 zł

Zdjęcie ze spektaklu BAJKA NA DOBRANOC

Autor: Miłosz Mieszkalski, Małgorzata Czerwień

Wyobraźmy sobie, że kryzys klimatyczny z powodu braku reakcji, stał się na tyle wszechobecny i potężny, że już nic nie można zrobić. Koniec świata już się rozpoczął, ale jeszcze się nie skończył. Co można zrobić w takiej sytuacji? Może po prostu mu się przyjrzeć, spróbować zobaczyć jego piękno? Bajka na dobranoc jest wielogłosową medytacją nad schyłkiem.
Spektakl powstał w ramach pracy kolektywnej, bez ścisłego podziału na reżysera, dramaturżkę, realizatorów i wykonawców. Początkowo działaliśmy w podgrupach, w których niezależnie od siebie powstawały mikro-opowieści snute z różnych perspektyw. W ostatnim tygodniu prób spotkaliśmy się wszyscy, by pracować nad sposobem montażu stworzonych wcześniej głosów. W wyniku tego eksperymentu powstał kolaż, zbiór impresji i wspólna refleksja nad końcem.

TWÓRCY:
Koncepcja, reżyseria i dramaturgia: Miłosz Mieszkalski, Małgorzata Czerwień
Scenografia: Julia Furdyna
Muzyka: Karol Augustyniak

OBSADA:
Michał Badeński, Bartosz Cwaliński, Aleksander Gałązka, Wiktoria Karbownik, Maciej Kokot, Stanisław Nowak, Gabriela Szmel

 

"Bajkowa opowieść z czasów końca czasów: umierające drzewa opowiadają o swoich lękach i nadziejach, a młoda dziewczyna szuka ostatniego miejsca, gdzie jeszcze jest zima. Czerwień i Mieszkalski budują bardzo subtelną, minimalistyczną formę, w której dominuje smutek i wyciszona powolność. Ale decydują się na nader ryzykowny gest, który przyniósł ciekawy efekt - wpuszczają do spektaklu ingerencję w zupełnie innym stylu: żartobliwą, dziką, głośną i bardzo zabawną".
Przemek Gulda, instagram.com/guldapoleca

 

Spektakl od 15. roku życia.
 

organizator

Logo Teatru Dramatycznego
Logo MKiDNLogo m.st. Warszawy
Warszawskie Spotkania Teatralne realizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Diedzictwa Narodowego