Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

OŚCI

  • Autor: Ignacy Karpowicz
  • Reżyseria: Paweł Miśkiewicz
  • Teatr TEATR SOHO
  • Czas trwania: 240 min (1 przerwa)
  • TEATR SOHO, ul. Mińska 25
  • 16.05
    godz. 19:00 Kup bilet

Możliwe, że nie uzyskamy tego, czego chcemy, a zamiast tego dostaniemy coś zupełnie innego wręcz niepożądanego, coś, czego wolelibyśmy uniknąć – pisał Zygmunt Bauman w swojej książce „Płynny lęk”. Miał na myśli ludzkie działania podejmowane w celu okiełznania wszechobecnego lęku lub przeżycia spełniania w teraźniejszości, nie w przyszłości. Ignacy Karpowicz „przyłapuje” swoich bohaterów w takim właśnie momencie: podjęcia działania, przeformułowania dotychczasowego życiowego porządku po to, by spróbować spełnić się teraz, zaraz albo by okiełznać lęk. Ich przedsięwzięciom towarzyszy poczucie porażki, katastrofy, zaskoczenia, zadziwienia. „Królikom jest fajnie. Zanim pojawią się konsekwencje fajności, lądują w potrawce.”, powie jedna z bohaterek. Co wydarza się z tymi, których los nie pokrywa się z losem królika? O czym zaczną śnić, gdy odwrócą się na chwilę od tego, co zbudowali do tej pory? Kto niespodziewany pojawi się w miejscu, gdzie jeszcze przed chwilą stał ktoś inny?
 

Epizody, wyzwania i lęki poszczególnych bohaterów krzyżują się ze sobą, spotykają, mijają i wypierają. Co zrobić? Czego chwycić i nie puszczać? Jesteś lewicowcem czy prawicowcem, zadają sobie pytanie bohaterowie. Czy ta magma przypadku, dezorientacji i chwytanej panicznie ideologii to wszystko, na co przedstawiciele inteligenckiej klasy średniej mogą się zdobyć? Czy odbijemy się głową od samodzielnie wzniesionego muru?
 
reżyser: Paweł Miśkiewicz 
adaptacja: Joanna Bednarczyk, Paweł Miśkiewicz 
dramaturgia: Joanna Bednarczyk 
scenografia: Barbara Hanicka 
kostiumy: Barbara Hanicka, Katarzyna Załęcka 
projekcje multimedialne: Przemysław Brynkiewicz, Michał Jankowski 
reżyser światła: Marek Kozakiewicz 
obsada:  Iwona Bielska, Roma Gąsiorowska- Żurawska, Marcin Kowalczyk, Łukasz Garlicki, Szymon Czacki, Hiroaki Murakami, Michał Wanio, Tomasz Włosok, Jan Rogaliński, Marta Wójcicka
obsada filmu: Katarzyna Gniewkowska, Klara Bielawka, Paweł Tomaszewski, Grzegorz Mikołajczyk, Kamil Kołodziński 
realizator dźwięku: Maciej Witkowski 
charakteryzacja: Weronika Rudajcio 
wykonawca scenografii: Michał Kałużny, Mariusz Maciejewski 
koordynator produkcji: Zofia Orłowska 
producent: Marta Wójcicka, Małgorzata Ignatowska (Studio Teatralne Koło)