Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

HOLZWEGE

  • Autor: Marta Sokołowska
  • Reżyseria: Katarzyna Kalwat
  • Teatr TR Warszawa
  • Czas trwania: 1 godz. 45 min (bez przerwy)

W 1988 roku w niewyjaśnionych okolicznościach w swoim mieszkaniu na Placu Konstytucji w Warszawie umiera wybitny kompozytor, Tomasz Sikorski. Reżyserka Katarzyna Kalwat i dramaturżka Marta Sokołowska próbują rozwikłać tajemnicę śmierci kompozytora, przeprowadzając teatralne śledztwo. Obok aktorów TR Warszawa: Jana Dravnela, Sandry Korzeniak i Tomasza Tyndyka w przedstawieniu bierze udział wybitny kompozytor i pianista Zygmunt Krauze, przyjaciel Sikorskiego. „Holzwege” to teatr, eksperyment śledczy i koncert na żywo w jednym. Czy z dokumentów, listów, wspomnień i muzyki uda się odtworzyć prawdę o życiu i śmierci awangardowego artysty?

Tomek Tyndyk jako Sikorski tworzy najważniejszą rolę teatralną od lat, porównywalną z wybitnymi kreacjami aktora u Warlikowskiego: Priora Waltera w "Aniołach w Ameryce" czy Robina w "Oczyszczonych".
Łukasz Maciejewski, AICT
 
"Kolejny hit zwyciężył w tegorocznym Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej. "Holzwege" Marty Sokołowskiej, szczere do bólu i bezpretensjonalne przedstawienie o wybitnym kompozytorze i pianiście Tomaszu Sikorskim wyreżyserowała na deskach TR Warszawa Katarzyna Kalwat. "
Mike Urbaniak, GAZETA WYBORCZA
 
reżyseria: Katarzyna Kalwat
tekst: Marta Sokołowska
scenografia: Anna Tomczyńska 
wideo: Ewa Łuczak
reżyseria świateł: Paulina Góral
 
obsada:
Jan Dravnel, Sandra Korzeniak, Zygmunt Krauze (fortepian), Tomasz Tyndyk

W spektaklu występują sceny nagości.
Napisy angielskie na spektaklu 20 maja