Klub festiwalowy

44 WST: KLUB FESTIWALOWY

 

1. silent disco: opening party [wspólnie z Millennium Docs Against Gravity] 

44. Warszawskie Spotkania Teatralne otwiera impreza zorganizowana w partnerstwie z największym polskim festiwalem filmu dokumentalnego i naszym zaprzyjaźnionym, pałacowym sąsiadem: Millennium Docs Against Gravity. Przekazujemy sobie pałeczkę w festiwalowej sztafecie: po ostatnich pokazach filmowych 21. edycji MDAG w Kinotece i na starcie 44. WST spotkamy się w Kulturalnej, by wspólnie potańczyć i wymienić festiwalową energię. 

koszt wypożyczenia słuchawek: 30 zł (płatność na miejscu gotówką lub kartą)

termin i miejsce: 18 maja, g. 23:00, Kulturalna

 

2. warsztat: joga [zaprasza Luk Perceval] 

Luk Perceval, flamandzki artysta i jeden z najwybitniejszych tworzących współcześnie europejskich reżyserów teatralnych, to także wieloletni praktyk i nauczyciel jogi. Uczynił jogę stałą częścią swojej teatralnej pracy - podczas prób, zaprasza aktorów do tego, by rozpocząć dzień od praktyki na macie. Podczas tegorocznych WST, Luk poprowadzi poranną sesję również dla festiwalowych widzów. 

uwaga: prosimy o przyniesienie własnych mat, sesja jogi będzie prowadzona w języku angielskim

opłata: 30 zł 

czas trwania: 1,5 h

termin i miejsce: 19 maja, g. 12:00, Foyer Dużej Sceny 

 

3. koncert: Wacław Zimpel

Wacław Zimpel powraca do Warszawy! Wybitny freejazzowy muzyk, wirtuoz klarnetu, kompozytor muzyki elektroakustycznej, autor granej na żywo muzyki teatralnej (m.in. do pokazywanej na festiwalu „Genialnej przyjaciółki” w reż. Eweliny Marciniak), laureat Paszportu Polityki - z wyjątkowym koncertem, podczas którego zagra swoją nową płytę.

wstęp za okazaniem biletu na dowolny festiwalowy spektakl 

termin i miejsce: 24 maja, g. 21:00, Kulturalna

 

4. warsztat: praktyka oddechu [zaprasza Dobrawa Borkała]

Czy oddech może być dziełem sztuki? Czy można go zapisać jak partyturę? Co się na niego składa? Dobrawa Borkała, instruktorka metody oddechowej Buteyko i jogi oraz artystka wizualna, przenosząca do sztuk doświadczenia z pracy z ciałem i umysłem, autorka „Alfabetu Oddechowego”, zaprasza na wspólną praktykę. Uczestnicy będą mieli okazję do tego, by odkryć swój repertuar oddechowy i doświadczyć jego łączącego potencjału.

uwaga: prosimy o przyniesienie własnych mat

opłata: 30 zł    KUP BILET >>

czas trwania: 4 h (w trakcie warsztatu przewidziana 30-minutowa przerwa)

terminy i miejsce : 25 maja, g. 12:00, Foyer Dużej Sceny

 

5. dj/vj set: Virtual Geisha i LU AV

Nocna impreza na półmetku festiwalu. Tuż po „Moim pierwszym ravie” Agnieszki Jakimiak i Mateusza Atmana na audiowizualny set zapraszają Virtual Geisha i LU AV. Ona, weteranka polskiej sceny techno - DJ-ka, dla której granie imprez to sztuka, a DJ-ing to narzędzie do opowiadania historii, w zgodzie z oldschoolowym etosem zagra kilkugodzinny winylowy set. On, VJ i motion designer, stworzy towarzyszącą muzyce tkankę wizualną łączącą found footage oraz animacje.
Zapraszamy na całonocne, audiowizualne doświadczenie nawiązujące zarówno do bogatej tradycji rave'u lat ’90, jak i okołorave’owych przetworzeń i zapośredniczeń, które wszystkie 90’s kiddos pamiętają z MTV i Viva Zwei. 

wstęp za okazaniem biletu na dowolny festiwalowy spektakl 

termin i miejsce: 25 maja, start: g. 22:30, Kulturalna

 

6. Wiosenny Brunch Festiwalowy - zaprasza Kuba Drzastwa i Vege Produkcja

Między spektaklami festiwalowymi zapraszamy na wiosenny brunch z wyjątkowymi daniami autorstwa Vege Produkcji. Duże Foyer zmienimy dla Was w przytulną przestrzeń do powolnych rozmów i luźnych spotkań. Ugościmy Was wegańskimi pysznościami, smakołykami z przesłaniem i daniami, które odżywią nie tylko Wasze żołądki, ale i wyobraźnie. Wszystkie dania serwowane na brunchu są w 100% roślinne

koncepcja i aranżacja przestrzeni: Kuba Drzastwa
ceramika: Ronja Ceramics
muzyka na żywo: Nathan Williams

wstęp: 30 zł     KUP BILET >>

czas trwania: 2 h

termin i miejsce: 26 maja (niedziela), g. 14:00,  Foyer Dużej Sceny

 

7. bragga!: slam dramaturgiczny vol. 2

To nie MMA na KSW. To nawet nie PPA. To druga edycja slamu na WST. Tym razem dramatopisarki i dramatopisarze siądą do klawiatur, by zmierzyć się w słownym peletonie pod hasłem: braggadocio. Pisanym i czytanym na żywo przechwałkom nie będzie końca, a flow popłynie jak Ganges - w końcu przekonamy się, czy można założyć balachę monologiem oraz jak dramatycznie znokautować konkurencyjnego autora. Pięć osób w walce o Złotą Klawiaturę - a wszystko w rytm truskulowych bitów od samej DJ Lazy1.

piszą: Michał Buszewicz, Michał Kmiecik, Anna Mazurek, Malina Prześluga, Małgorzata Maciejewska

czytają: Anna Szymańczyk, Helena Urbańska, Łukasz Wójcik

gra: DJ Lazy1

kurator projektu: Mariusz Gołosz

wstęp za okazaniem biletu na dowolny festiwalowy spektakl

termin i miejsce: 29 maja, g. 21.30, hol kasowy Teatru Dramatycznego

 

8. silent disco: closing party

Na finał wracamy do silent disco: zakładamy słuchawki, pod otwartym, czerwcowym niebem wprawiamy ciała w ruch i wzywamy pełne lato. Zapraszamy na dzikie tańce, luźne harce i uzdrawiające beaty. Kończymy 44. WST i… widzimy się za rok, na 45. edycji! 

koszt wypożyczenia słuchawek: 30 zł (płatność na miejscu gotówką lub kartą)

termin i miejsce: 1 czerwca, g. 22:30, Kulturalna

 

9. Studencki przegląd małych form filmowych 

Studenckim pokazom prac teatralnych towarzyszyć będzie w tym roku przegląd studenckich prac filmowych. Przegląd zbiera najciekawsze prace studentów pracowni multimedialnych uczelni z całego kraju - świeże głosy, nietuzinkowe pomysły, eksperymenty z formą animacji. Zapraszamy na Przodownik!

w przeglądzie udział biorą: 

Akademia Sztuk Pięknych w Gdańsku, Pracownia Intermediów / Uniwersytet Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, Pracownia Multimediów / Politechnika Łódzka, Pracownia Działań Multimedialnych / Akademia Sztuki w Szczecinie, Katedra Sztuki Mediów i Animacji / Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Katedra Intermediów / Akademia Sztuk Pięknych im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu, Katedra Sztuki Mediów / Akademia Sztuk Pięknych w Warszawie, Wydział Sztuki Mediów.

kuratorka przeglądu: Marta Miaskowska

Wstęp za okazaniem biletu na spektakle studenckie.

Studencki przegląd małych form filmowych dostępny godzinę przed i godzinę po spektaklu w Przodowniku.

organizator

Logo Teatru Dramatycznego
Logo MKiDNLogo m.st. Warszawy
Warszawskie Spotkania Teatralne realizowane są dzięki wsparciu finansowemu Miasta Stołecznego Warszawy oraz dofinansowaniu ze środków Ministra Kultury i Diedzictwa Narodowego