Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Rozumiem

BURZA

od lat 6
  • Autor: Spektakl na motywach "Burzy" Williama Shakespeare'a
  • Reżyseria: Marek Zákostelecký
  • Teatr : Wrocławski Teatr Lalek
  • Czas trwania: 1 godz. (bez przerwy)
  • Cena biletów: normalny: 35 zł, ulgowy: 25zł, wejściówki: 15zł
  • STUDIO teatrgaleria, PKiN
  • 22.05
    godz. 10:00 Kup bilet


Polsko-czeski duet artystyczny Elżbieta Chowaniec - Marek Zákostelecký powrócił na deski Wrocławskiego Teatru Lalek. Twórcy doskonale odebranego przez dziecięcą publiczność „Czarodziejskiego fletu” postanowili ponownie zmierzyć się z wielką klasyką i udowodnić, że można ją grać także dla najmłodszych. Tym razem wzięli na warsztat "Burzę" – jedno z ostatnich i najbardziej tajemniczych dzieł Shakespeare'a. W ich interpretacji rzecz dzieje się w kosmosie, a na pierwszy plan wysuwa się wątek miłosny.
Na odległej planecie rozbija się statek kosmiczny, którym podróżują Antonio wraz z przyjacielem Alonsem i jego synem Ferdynandem. Miejsce jest zamieszkane przez zesłanych tam przed laty przez Antonia księżniczkę Mirandę i jej ojca Prospera. Wygnańcom towarzyszą tubylcy – potworny Kaliban i tajemniczy Ariel. Na skutek intrygi Prospera Miranda i Ferdynand zakochują się w sobie.

Szybkie tempo, humor i zaskakujące zwroty akcji sprawiają, że spektakl od początku przykuwa uwagę najmłodszych i do końca trzyma ich w napięciu niczym najlepsze powieści Juliusza Verne’a. Shakespeare dla dzieci? To możliwe! Przekonajcie się sami.
Agnieszka Żulewska/ radiowroclaw.plBurza, by podsumować, to widowisko warte zobaczenia, nie tylko ze względu na klasyczną fabułę, ale także z uwagi na innowacyjną scenografię i niemałą dozę pogodnego humoru.
Sonia Bąk / teatralia.com.pl


Spektakl na motywach "Burzy" Williama Shakespeare'a

TWÓRCY/REALIZATORZY:
przekład: Piotr Kamiński
redakcja naukowa przekładu: Anna Cetera
pomysł adaptacji: Elżbieta Chowaniec i Marek Zákostelecký
tekst adaptacji i dramaturgia: Elżbieta Chowaniec
reżyseria i scenografia: Marek Zákostelecký
muzyka: Vratislav Šrámek
ruch sceniczny: Aneta Jankowska
projekcje multimedialne: Alicja Pietrucka
udźwiękowienie: Robert Maniak
inspicjent: Małgorzata Mańko-Drozd
 
OBSADA:
Anna Makowska-Kowalczyk, Grzegorz Borowski, Radosław Kasiukiewicz, Marek Koziarczyk, Igor Kujawski (gościnnie), Konrad Kujawski, Grzegorz Mazoń, Sławomir Przepiórka

fot. Anna Cerelczak